Det er første helg i advent og i Eliteserien nærmer det seg raskt sesongslutt når tre runder gjenstår. Det er ennå spenning om medaljene, selv om det virker relativt sannsynlig hvordan de blir fordelt. Kanskje enda mer spennende er det i nedrykksstriden, hvor Brann akkurat nå ligger sist på tabellen. Allerede i denne serierunden kan Bodø/Glimt forsvare fjorårets seriegull om de vinner mot Rosenborg på Lerkendal samtidig som Molde avgir poeng borte mot Brann i Bergen. RBK har fortsatt en liten sjanse til å ta bronsemedaljen, så de gule fra Bodø kan ikke regne med å spasere inn til seier på søndag.
Få en velkomstbonus hos LeoVegas
Medaljen henger i en tynn tråd for Rosenborg
Det har ikke helt gått på skinner for Rosenborg denne sesongen, og med tre kamper igjen ligger trønderne på fjerdeplass. RBK har hele fem poeng opp til Viking som har et godt tak i bronsemedaljen. RBK endte også på fjerdeplass i forrige sesong, og da var de hele 29 poeng bak suverene Bodø/Glimt. I år er avstanden til Glimt redusert til femten poeng med tre kamper igjen, men selv med tre seire på de tre siste poengene vil ikke Rosenborg ende på flere poeng enn hva de klarte forrige sesong.
Skal de klare å kapre bronsemedaljen må de vinne resten av kampene samtidig som Viking må få resultatene mot seg. Det kan skje, men det er like sannsynlig at det ikke blir noen medalje. Og da vil nok prosjekt Rosenborg II bli første gangen Åge Hareide ikke har lyktes som klubbtrener. Så er spørsmålet om det blir Glimts suksesstrener Kjetil Knutsen som havner i RBK når Hareide gir seg ved sesongslutt, det ville ikke være helt uventet i henhold til oddsen?
Bodø/Glimt kan sikre seriegullet på Lerkendal
Glimt imponerte stort da de tok klubbens første seriegull da de vant Eliteserien helt suverent i 2020. Laget har fortsatt der de slapp i fjor, og med tre kamper igjen leder de serien med fem poeng ned til Molde. I forrige serierunde slo de Lillestrøm 2–0 hjemme i Bodø, og det samme resultat oppnådde de i midtuken da CSKA Sofia gjestet Aspmyra i UEFA Conference Cup.
I Europacup leder Glimt gruppen etter blant annet to imponerende kamper mot Roma. Med en kamp igjen er det nettopp Roma ett poeng bak på andreplass i gruppen, som kan frata nordlendingene direkte avansement til playoff i denne turneringen. På søndag kan Glimt også sikre seg seriegull nummer to om de vinner på Lerkendal. Samtidig må Molde tape eller spille uavgjort.
Glimt er knepen favoritt på søndag
Bodø/Glimt er inne i en god steam og har ikke tapt på 19 kamper. Rosenborg har ikke vunnet på fire serierunder og må helt tilbake til kampen mot Sandefjord den 24. oktober for å finne siste gang de vant. Det er dermed gjestene som har momentum når de gjester Lerkendal. Og det kan være nok til å vippe kampen i deres favør. Hos oddsekspertene tror de også dette selv om det ikke er mye som skiller de to lagene. At gjestene er knepen favoritt gjør at vi spiller på seier til Bodø/Glimt til odds på 2,50 hos LeoVegas.
Vårt oddstips: Bodø/Glimt vinner borte mot Rosenborg til odds 2,50 hos LeoVegas
Team Bettingspesialisten
Motta en velkomstbonus hos LeoVegas og odds på Eliteserien